Левски Лукойл е шампион в НБЛ след нов успех над Рилски Спортист
Тимът на Тити Папазов спечели убедително финалната серия срещу самоковци

Левски Лукойл спечели титлата в Националната Баскетболна Лига и се върна на върха в българския баскетбол, след като последният шампион бе Балкан Ботевград през 2019 г. “Сините” надвиха Рилски Спортист в мач номер 5 от финалната серия, като спечелиха с 84:69 (18:19, 21:18, 26:210 19:11) в зала “Арена Самоков”. Така с общ резултат 4-1 в битката за титлата спечелиха шампионата за сезон 2020/21.

Левски Лукойл започна много силно срещата и дръпна с 6:0 точки. Авансът на “сините” остана шест точки и те водеха с 10:4, след което Рилски подобри преставянето си. Самоковци дори направиха обрат и към края на частта имаха аванс от 19:14. След това обаче Левски намали резулат на 18:19 и така завърши първата част.

Втората част на двубоя бе много равностойна и най-голямата разлика бе шест точки в полза на Левски Лукойл при 32:26. Рилски намали резултата и се прибра на почивка при резултат 37:39 в полза на гостите.

В част номер 3 на финалния мач водачеството се сменяше. В средата на частта домакините имаха добри моменти и бяха напред с 4 точки, но в края Левски Лукойл обърна и поведе с 65:58 преди решителната четвърта част.

Левски Лукойл увеличи аванса си в началото на част номер 4 и достигна преднина от 17 точки, с което победителят бе ясен. Тимът на Тити Папазов не допусна изненада и с много прецизна стрелба в края с поздрави с успех с 84:69.

Кийт Бенсън бе с основна заслуга за победата на Левски, като се отчете с 19 точки и 9 борби. Христо Захариев и Тайрън Бразелтън също изиграха много силен мач и се отличиха с 15 точки.