Левски надделя над Верес и стигна до първа победа в Турция
С пропуск от бялата точка в средата на първото полувреме се отчете младият Асен Митков.

Отборът на Левски записа първи успех на своя подготвителен лагер в Турция, след като надделя над украинския Верес с 2:1 в последната контролна среща на тима в Белек.

Точни за победата на “сините” бяха Марин Петков в първата минута и Здравко Димитров в 62-ата.

До момента възпитаниците на Станимир Стоилов бяха изиграли пет приятелски мача в югоизточната ни съседка, в които се отчетоха с равенства с Гурник Забже, Бохемианс, Марибор, Динамо Киев и минимално поражение от втородивизионния турски Генчлербирлиги.

Срещата започна по отличен начин за “сините”, които излязоха напред в резултата още в първата минута, когато грешка в защитата на Верес позволи на Марин Петков да изскочи фронтално срещу вратаря и с майсторски удар младокът даде аванс на своя тим.

В 21-ата минута възпитаниците на Станимир Столиов организираха светкавична контраатака, при която изстрел на Билал Бари се отклони в ръката на противников състезател, а главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението от 11-метровия наказателен удар се нагърби Асен Митков, който обаче пропусна да удвои преднината на Левски.

10 минути по-късно столичани бяха близо до второ попадение в мача, но ударът на Ван дер Каап бе спасен ефектно от Юшчишин.

Две минути преди края на първото полувреме Верес наказа Левски за пропуските. “Сините” се бяха оголили при ъглов удар в своя полза и на скорост Сергийчук бе изведен сам срещу Николай Михайлов и с хубав финт го свали на земята, а впоследствие и върна равенството на таблото.

В 48-ата минута Едуард Кобак бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Цунами, а наставникът на украинците се извини на Станимир Стоилов и го помоли да пусне нов играч на неговото място, а родният специалист даде своето съгласие това да се случи.

Велтон показа страхотна индивидуална класа в 62-ата минута по лявото крило и пусна остро подаване към резервата Здравко Димитров, който със силен изстрел отново изпрати Левски напред в резултата.

Секунди по-късно крилото на столичани опита нов удар от границата на наказателното поле, който обаче не намери очертанията на вратата.

Четвърт час преди края на срещата Николай Михайлов улови кълбото пред наказателното поле и пред Верес се откри добра възможност за изравняване. Стената на Левски обаче се оказа непреодолимо препятствие и топката излезе в ъглов удар, от който не последва по-сериозна опасност.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Левски: 13. Николай Михайлов – 91. Драган Михайлович, 23. Ноа Сонко Сундберг (89. Андриан Краев), 5. Келиан Ван дер Каап (33. Хосе Кордоба), 6. Вендерсон Цунами – 10. Радослав Цонев (20. Димитър Костадинов), 30 Филип Кръстев (Димитър Андонов), 27. Асен Митков (Денис Динев), 88. Марин Петков (11. Здравко Димитров) – 7. Велтон (4. Иван Горанов), 19. Билал Бари (Антоан Стоянов)

Верес: 99. Юшчишин – 22. Савошко, 24. Айси, 14. Макнев, 19. Данилюк – 32. Петко, 77. Полюляк – 10. Кобак, 89. Гайдичук, 97. Гечев – 7. Сергийчук-к