Левски най-после победи
Сините с комфортна победа в Сандански

Носителят на Купата на България Левски сложи край на серия от седем поредни мача без победа, надделявайки с 4:1 като гост на третодивизионния Вихрен (Сандански) в среща от 1/16-финалите на надпреварата.

Левски най-после победи 1

Домакините започнаха бойко и след само седем минути игра откриха резултата след попадение на колоритния бивш играч на ЦСКА Чигозие Удоджи.

Сините обаче отговориха подобаващо и се нуждаеха от малко повече от 20 минути след гола на 36-годишния нигериец с български паспорт, за да осъществят пълен обрат след точни удари на Роналдо и Андриан Краев.

Уелтон направи резултата 1:3 в 64-ата минута, а не след дълго опитният халф Георги Миланов материализира отсъдената от Ивайло Ненков дузпа, за да оформи крайния резултат – 1:4.

В следващия кръг Левски ще гостува на шампиона Лудогорец. Двубоят е насрочен за 4 декември на “Хювефарма Арена” в Разград.

Вихрен – Левски 1:4 (1:2)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Удоджи (8), Роналдо (24), 1:2 Андриан Краев (31), 1:3 Уелтон (64), 1:4 Георги Миланов 72- дузпа)

Вихрен: 12. Боян Загорски, 2. Дарик Моктар, 18. Раиф Мурадов, 5. Тамги Лоншел, 3. Валери Георгиев – капитан (Рафаил Пърликов 46′), 7. Руслан Иванов (Божидар Йотов 88′), 23. Чигозие Удоджи, 19. Александър Якимов (Петко Петков 77′), 16. Флавио Карвальо, 13. Леонардо Силва (Кристиян Христов 46′), 8. Йордан Минев

Резерви: 1. Абди Абдиков, 15. Сибил Кагагьозов, 17. Рафаил Пърликов, 9. Петко Петков, 14. Виктор Ергин, 4. Кристиян Христов, 21. Божидар Йотов

Треньор: Ивайло Василев

Левски: 13. Николай Михайлов – капитан, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов (Денис Динев 86′), 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 12. Абдулахи Шеху, 17. Уелтон (Димитър Андонов 77′), 18. Роналдо (Борислав Рупанов 74′), 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков (Нейтън Олдър 74′)

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 24. Борислав Рупанов, 41. Димитър Андонов, 42. Денис Динев