Провал за “сините”! Бивш левскар прати Хебър на 1/4-финал за Купата
Левски се сгромоляса в Пазарджик и отново разочарова през този сезон.

Хебър Пазарджик се наложи с 2:1 над Левски и продължава напред към 1/4-финалите в турнира за Sesame Купа на България.

“Гробарите” надделяха над “сините” на своя стадион “Георги Бенковски” и направиха положението на съперника още по-трудно.

Както е известно, столичани са в сериозна криза, въпреки че в последния кръг победиха с класическото 3:0 състава на Локомотив Пловдив.

В първенството отборът на Левски изостава сериозно от лидерите, а вече не е част и от битката за Купата.

Иначе първото попадение в срещата, чрез което Хебър поведе, падна в 68-ата минута след точно изпълнена дузпа от страна на Ангел Бастунов.

В 88-ата минута изстрел на Уелтън след голов пас на Марин Петков се отклони в гредата, но все пак бразилската перла на “сините” възстанови равенството само 3 минути по-късно.

Бившият играч на Левски Атанас Кабов обаче в самия край на добавеното от съдията продължение се разписа, пращайки домакинските привърженици в екстаз и изхвърляйки съперника от надпреварата за Купата.

Хебър – Левски 2:1

1:0 Ангел Бастунов (68′) (дузпа)

1:1 Уелтон (90+1′)

2:1 Атанас Кабов (90+9′)

Стартовите състави:

Хебър: 32. Матвей Игонен – 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан (К) – 84. Стилиян Тисовски – 14. Олексий Збун, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 11. Атанас Кабов – 9. Георги Николов

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 88. Мартин Янков, 3. Богомил Божуркин, 44. Божидар Пенчев, 43. Жоао Сеско, 21. Марсел Канади, 23. Сашо Лебанов

Старши треньор: Любослав Пенев

Левски: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 10. Асен Митков – 7. Роналдо, 97. Асими Фадига, 17. Уелтон – 9. Рикардиньо

Резерви: 13. Николай Михайлов, 4. Виктор Любенов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 88. Марин Петков