Левски помпа самочувствие с лесна победа над юношите на тима

Левски победи с лекота юношеската формация на клуба до 19 години в учебна игра като в игра за Сините се появиха само трима чужди футболисти.

С две попадения при успеха с 4:0 се отличи холандецът Найджъл Робърта, който най-вероятно няма да остане на Герена през следващия сезон, а по един гол добавиха Марин Петков и Ивайло Найденов.

Петков бе точен малко повече от четвърт час след началото на срещата с удар от въздуха, а Робърта удвои аванса в 34-ата минута с глава след центриране на Здравко Димитров.

През втората част холандецът направи 3:0 като този път асистенцията бе на дейния Петков, а крайният резултат бе оформен 15 минути преди края от Найденов.

Титуляри за Левски бяха вратарят Николай Михайлов, капитанът Иван Горанов, който намекна за раздяла след орязването на заплатите и новото попълнение Орлин Старокин.

ЛЕВСКИ – ЛЕВСКИ (U-19) 4:0 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Марин Петков (16); 2:0 Найджъл Робърта (34); 3:0 Найджъл Робърта (69); 4:0 Ивайло Найденов (75)

Левски: Николай Михайлов (46 – Георги Георгиев), Ивайло Найденов, Йоанис Каргас, Деян Иванов, Иван Горанов, Орлин Старокин (46 – Патрик – Габриел Галчев), Марин Петков, Илия Юруков, Мартин Петков (46 – Атанас Кабов), Здравко Димитров (46 – Насиру Мохамед), Найджъл Робърта.

Левски U19: Иван Андонов, Петър Войнов (46 – Добрин Денев), Мартин Оков (46 – Илиян Йовчев), Константин Айдарски (26 – Симоне Игнатов), Костадин Илиев (46 – Виктор Георгиев), Слав Петков, Даниел Начев, Тодор Найдин (46 – Стелиан Георгиев), Димитър Иванов (60 – Владимир Сиромахов), Николай Калинов, Самуил Беримски (42 – Каел Димитров).