Левски пречупи Хебър в края, Роналдо отново е героят
"Сините" срещнаха голяма съпротива от тима на Любо Пенев, но взеха трите точки

Левски записа успех с 1:0 над Хебър в среща от осмия кръг на Първа лига. Роналдо вкара единствения гол в мача секунди преди последния съдийски сигнал. Бразилецът донесе нов успех на Левски и взриви “Герена” в заключителните мигове на мача.

Със спечелените три точки Левски изпревари своя съперник и вече има 12 пункта на 6-ото място. Хебър пък остана с 11 точки до името си на 9-ото място в таблицата.

Първата ситуация за гол в мача пред домакините се откри в седмата минута. Роналдо отправи удар към вратата на Матвей Игонен, като стражът на Хебър спаси без проблеми. Малко след това Хебър отговори с неточен шут на Атанас Кабов. Секунди по-късно с пропуск за гостите се отличи Николас Пенев.

В 25-ата минута Хосе Кордоба пропусна добър шанс за “сините”. Малко след това Роналдо не успя да се разпише от отлична позиция, като и защитник на Хебър се намеси добре. В 35-ата минута шут на Дважад Ел Джемили бе спаесн от вратаря на гостите.

След почивката Левски продължи да има проблеми да преодолее отбраната на гостите. В 60-ата минута Жереми Петрис, Андриан Краев, Илиян Стефанов и Асен Чандъров се появиха в игра от пейката. Те обаче не успяха да подобрят значително играта на домакините.

В 73-ата минута се откри добра възмжност пред Илиян Стефанов, но ударът му бе много неточен. Изглеждаше така сякаш Левски няма да спечели двубоя, но се стигна до 94-ата минута.

Пламен Андреев изрита силно напред топката, като “сините” спечелиха единоборство и топката попадна у Роналдо, който стреля веднага и след рикошет в Стефан Цонков топката влезе в мрежата на гостите – 1:0.

Левски: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами – К, 7. Роналдо, 10. Асен Митков, 11. Ел Джемили, 17. Уелтон, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 97. Фадига

Хебър: 32. Матвей Игонен, 24. Лазар Марин, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберто Мазан, 7. Георги Вълчев – К, 44. Николай Николаев, 10. Бастунов, 8. Карлос Охене, 17. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов