Левски разби Витоша и загря за сблъсъка с Локомотив Сф
"Сините" очаквано нямаха особени трудности срещу "тигрите".

Левски се наложи с убедителното 4:0 над втородивизионния Витоша Бистрица в контролна среща, която се проведе на терен №2 на стадион “Георги Аспарухов”.

“Сините” можеха да открият резултата още в 9-ата минута, когато кълбото стигна до Роналдо в наказателното поле, който стреля към близкия ъгъл, но топката срещна левия страничен стълб.

В 26-ата минута възпитаниците на Станимир Стоилов бяха отново близо до гола, но пак гредата спаси “тигрите”. Този път изстрелът бе на Рикардиньо.

Все пак бразилският нападател на Левски успя да се разпише в самия край на първото полувреме, когато вкара от дузпа, която бе отсъдена заради игра с ръка на футболист на Витоша.

“Сините” удвоиха преднината си в 66-ата минута. Тогава Уелтън изскочи зад отбраната на Витоша, преодоля технично Калоян Петков, прехвърляйки го, за да реализира с глава.

Интригата в срещата окончателно приключи в 73-ата минута, когато Слави Паскалев имаше нещастието да си отбележи автогол след остро центриране по земя от страна на Роналдо.

Няколко секунди по-късно бе оформен и крайният резултат – 4:0, чрез ветерана Ивелин Попов, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите и не сбърка от изгодна позиция.

По този начин Левски записа две победи и една загуба в контролите по време на паузата в първенството заради мачовете на националните отбори.

Отборът на Станимир Стоилов победи Ботев Враца с 2:0 и отстъпи на Марица Пловдив с 1:2 преди това.

Снимка: startphoto.bg

Левски – Витоша (4:0)

1:0 Рикардиньо (45′) (д.)

2:0 Уелтон (66′)

3:0 Слави Паскалев (73′) (аг.)

4:0 Ивелин Попов (76′)

Стартовите състави на двата тима:

Левски: 13. Николай Михайлов (К) – 5. Келиан Ван Дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 6. Вендерсон Цунами – 20. Асен Чандъров, 8. Андриан Краев – 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо – 9. Рикардиньо

Резерви: 99. Иван Андонов, 31. Дейвид Михалев, 71. Антоан Стоянов, 16. Преслав Бачев, 24. Борислав Рупанов, 34. Александър Божилов, 21. Марио Дадаков, 3. Димитър Щерев, 4. Георги Коричков,19. Димитър Андонов, 41. Мартин Тодорски, 7. Антон Иванов, 14. Калоян Петков, 42. Никола Бандев, 11. Калоян Стрински, 13. Кристиян Красимиров

Старши треньор: Станимир Стоилов

Витоша: 25. Калоян Петков – 22. Красимир Панчев, 27. Слави Паскалев, 88. Давид Ганчев, 10. Георги Амзин (К), 77. Цветомир Вачев, 18. Станислав Петров, 94. Кирил Янакиев, 41. Деян Христов, 11. Стивън Славков, 24. Кристиян Димитров

Резерви: 1. Борис Груев, 6. Теодор Димитров, 14. Милорад Игнатов, 16. Мартин Фотиров, 20. Любомир Сарафски, 17. Ростислав Захариев, 19. Деян Иванов, 21. Александър Стоилов, 96. Александър Сергиев, 4. Иво Харизанов, 7. Кристиян Кочилов