Левски срази Шкупи и взе солиден аванс преди реванша на “Герена”
Голове на Уелтон и Роналдо донесоха победата на "сините" в Скопие

Левски надви Шкупи с 2:0 като гост в Скопие и взе добър аванс в сблъсъка от втория предварителен кръг на Лига на конференциите. Попаденията за тима на Николай Костов вкараха Уелтон през първото полувреме и Роналдо в добавеното време на мача. Така “сините” са единственият български отбор, който спечели мача си от европейските клубни турнири през тази седмица.

В 6-ата минута вратарят на българския тим Пламен Андреев допусна сериозна грешка. Той загуби топката от Уалид Хамиди в опит да го финтира, а алжирският футболист веднага опита да намери мрежата, н ударът му мина над гредата.

В 17-ата минута удар на Кристиан Димитров намери очертанията на вратата на противника, но вратарят Артан Илязи нямаше проблеми да спаси. Единадесет минути по-късно на отсрещната врата Андреев реагира страхотно при удар с глава на Михал Пинтер.

В 31-вата минута Левски откри резултата. Кристиан Димитров изведе Рикардиньо на добра позиция, който напредна и пробва да шутира, но ударът му бе крайно неточен. Все пак топката се озова точно на пътя на Уелтон и бразилецът се разписа за 0:1.

В края на първото полувреме Кристиан Димитров спаси сигурен гол. Защитникът защити вратата си при удар на Реналдо Сифъс като с акробатична намеса изби пред гол линията.

Малко след началото на втората част Рикардиньо имаше възможност да удвои, но с удара си не затрудни вратаря на домакините.

В средата на второто полувреме Уелтон направи пропуск за “сините”, а Кевен не успя да реализира за Шкупи. Темпото на игра на срещата не бе високо и добрите голови ситуации липсваха.

Левски се защитаваше добре до края на срещата и не позволи много ситуации пред вратата си. В добавеното време българският тим вкара втори гол. Роналдо засече след центриране от ъглов удар и осигури комфортна победа на “сините”.

Реваншът е следващия четвъртък (3 август) на стадион “Георги Аспарухов”.

ШКУПИ: 1. Илязи, 5. Тошевски, 96. Илиески, 42. Пинтер, 32. Тимовски, 88. Путита, 10. Дуду, 37. Алберт, 22. Ричков, 29. Сефас, 20. Хамиди

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 6. Цунами, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиян Димитров, 2. Жереми Петрис, 8. Андриан Краев, 5. Келиан ван дер Каап, 17. Уелтон, 27. Асен Митков, 11. Ел Джемили, 9. Рикардиньо