Сините направиха решаваща крачка към следващото стъпало на Лигата на конференциите

Филип Кръстев се разписа в петата минута на добавеното време, за да донесе на Левски драматична победа с 1:0 при визитата на на малтийския Хамрун Спартанс в първа среща от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Левски триумфира в Малта след късен залп на Филип Кръстев 1

Халфът на Сините се превърна от грешник в герой, тъй като в 11-ата минута пропусна дузпа, а секунди преди края превърна съставът на Станимир Стоилов в големия фаворит за преминаване в следващата фаза.

Сините стартираха на скорост и само 11 минути игра пропуснаха две чудесни възможности да открият резултата.

Георги Миланов намери майсторски Уелтон, който остана сам срещу вратаря на домакините Хенри Бонело, но не успя да го преодолее.

Малко след това пък Филип Кръстев пропусна 11-метровия удар, изпращайки топката в страничния стълб.

Левски триумфира в Малта след късен залп на Филип Кръстев 2

През второто полувреме физическите сили на Сините се поизчерпаха и това се отрази негативно на продукцията на състава на Станимир Стоилов.

Малтийците изглеждаха по-свежи, но и в техните действия липсваше особена изобретателност.

И когато изглеждаше, че двубоят ще завърши без голове, Кръстев се оказа на точното място в точния момент и наниза победното попадение – 0:1!

Остър шут на появилия се към края Андриан Краев беше блокиран, топката попадна в Кръстев, триково елиминира бранител на малтийците и с хубав удар с левия крак опъна мрежата, взривявайки атмосферата в сектора с пътуващите привърженици на Сините.

Левски триумфира в Малта след късен залп на Филип Кръстев 3

Реваншът в София е следващата седмица. Крайният победител в двойката ще се изправи в следващия кръг ще срещне АЕК Ларнака или Партизан Белград. Кипърците взеха минимален, но изключително ценен аванс, след като победиха в първия мач с 2:1.

Снимки: start-photo.bg

ХАМРУН СПАРТАНС – ЛЕВСКИ 0:1 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 0:1 Филип Кръстев (90+5)

Хамрун Спартанс: 1. Хенри Бонело, 4. Стив Борг, 91. Емерсон, 27. Огнейн Бйеличич, 28. Хуан Корболан, 94. Раян Камензули, 12. Роко Прша (Люк Монтебейо 82′), 6. Матю Гуиламлер, 63. Джони (Муса Соу 68′), 10. Додо (Бруно Домингос 82′), 9. Елвис Машике (Игор Неделкович 69′)

Резерви: 13. Стийв Султана, 3. Бруно Домингос, 7. Люк Монтебейо, Бьорн Бухагяр, 14. Родриго Калегари, 17. Винисиус Фрейтас, 20. Матео Феделе, 22. Муса Соу, 30. Карл Микалеф, 33. Зерон Азопрди, 35. Игор Неделкович, 77. Матю Мифсуд

Треньор: Бранко Нишевич

Левски (3-4-3): 13. Николай Михайлов – 23. Ноа Сонко Сундберг, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба – 2. Жереми Петрис, 7. Георги Миланов (Андриан Краев 79′), 30. Филип Кръстев, 6. Цунами – 18. Роналдо (Марин Петков 78′), 19. Билал Бари (Илиян Стефанов 80′), 17. Велтон

Резерви: 1. Пламен Андреев, 12. Йоан Загоров, 4. Нейтън Олдър, 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков