Левски загря за подновяването на efbet Лига с убедителен успех
"Сините" надделяха над Септември София с 4:1 и така вече насочват вниманието си към мача с Черно море.

Отборите на Левски и Септември София се изправиха един срещу друг в последна контролна среща преди подновяването на сезона в родната efbet Лига.

Възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с категоричното 4:1 на помощния терен на “Герена” над новака в елита.

Левски загря за подновяването на efbet Лига с убедителен успех 1

Гостите изненадващо поведоха в резултата в 38-ата минута, когато точен бе бившият футболист на “сините” Мартин Петков.

Във втората минута на добавеното време на първото полувреме обаче новият нападател на Левски Рикардиньо възстанови равенството след точно изпълнена дузпа.

В 50-ата минута пък “сините” стигнаха и до пълния обрат в срещата чрез попадение с глава на бранителя Вандерсон Цунами.

След почти час игра Роналдо бе изведен добре в предни позиции и чукна кълбото към своя сънародник Уелтън, който опъна мрежата на стража на Септември.

Марин Петков също записа името си сред голмайсторите, като се разписа четвърт час преди края на мача и така бе оформено крайното – 4:1.

Оттук нататък се подновява сезонът у нас, а съперник на Левски в събота ще бъде тимът на Черно море. Сблъсъкът между двата отбора ще се проведе на стадион “Ивайло” във Велико Търново.

Снимки: startphoto.bg

Левски – Септември (4:1)

0:1 Мартин Петков (38′)

1:1 Рикардиньо (45 2′)

2:1 Цунами (50′)

3:1 Уелтон (59′)

4:1 Марин Петков (74′)

Стартови състави:

Левски: 13. Николай Михайлов – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 6. Вандерсон Цунами, 20. Асен Чандъров, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо

Старши треньор: Станимир Стоилов

Септември: 21. Шейтанов – 22. Стойчев, 5. Георгиев, 26. Чешмеджиев, 13. Николов, 11. Чуич, 5. Атанасов, 20. Петков, 19. Митков, 14. Стоянов, 9. Йосков