Лидерът Балкан с боево реми срещу Бела в Петрич
Тимът от Ботевград остава на върха на класирането в Югозападната Трета лига

Беласица и водача във временното класиране на Югозападната Трета лига – Балкан (Ботевград), завършиха наравно – 1:1, в очакваното с повишен интерес дерби от 12-ия кръг на първенството.

Въпреки изсипалия се дъжд двубоят на “Цар Самуил” в Петрич предизвика сериозен интерес, като по трибуните се стекоха над 1000 зрители.

Домакините откриха резултата след 12 минути игра, когато при настъпилото разбъркване след центриране от ъглов удар Валентин Костов бе най-съобразителен и отблизо прати топката в мрежата зад Костадин Котев.

Гостите от Ботевград възстановиха паритета на тежкия терен пет минути след подновяването на играта, когато точен след прецизна асистенция на Николай Цветков точен бе Павел Петков – 1:1.

Балкан продължава да оглавява подреждането с 31 точки, следван от Витоша (Бистрица), който днес надигра Гранит (Владая) с 3:1 като гост – с 27.

След тях са Оборище (Панагюрище) и Кюстендил с 26, а Бела вече е пети с 25.

В следващия кръг Беласица е гост на Витоша (Бистрица), а Балкан приема втория тим на Пирин (Благоевград). Мачовете са на 16 октомври от 16.00 часа.

БЕЛАСИЦА – БАЛКАН 1:1 (1:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Валентин Костов (12), 1:1 Павел Петков (50)

БЕЛАСИЦА: 1. Кирил Георгиев; 11. Атанас Чепилов, 22. Валентин Костов, 5. Мартин Русков, 7. Аспарух Шамкалов, 20. Марти Таушанов (капитан), 6. Симеон Бояджиев, 17. Кирил Киров, 8. Живко Димитров, 10. Димитър Иванов. 9. Патрик Попов
БАЛКАН: 12. Костадин Котев, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев, 7. Здравко Атанасов, 18. Ивайло Бояджиев, 17. Йордан Апостолов, 15. Калоян Бонев, 10. Николай Цветков, 19. Павел Петков, 5. Петър Василев, 30. Симеон Иванов
СЪДИЯ: Волен Чинков