Лийдс и Челси не си отбелязаха на “Елън Роуд”
Срещата от 28-ия кръг на Висшата лига завърши без попадения

Челси не успя да пречупи Лийдс при гостуването си на „Елън Роуд“, като срещата от 28-ия кръг приключи без попадения. Тимът на Томас Тухел заема 4-ото място в класирането с 51 точки, докато Лийдс е 11-и с 36 точки.

Двубоят започна на високи обороти, като в 7-ата минута Хаверц имаше шанс да открие резултата, но Мелие успя да спаси. В ответната атака Патрик Бамфорд  разпечата мрежата на „сините“, но голът бе отменен заради засада.

Гостите имаха късмет при удар на Робъртс, след като Менди отклони леко топката и тя се отби в напречната греда.

След почивката пропуските продължиха да се трупат и никой от двата тима не успяваше да вземе преднина в резултата, а последният съдийски резултат дойде при 0:0.