Ливърпул не успя да пречупи костеливия орех Нюкасъл
Мърсисайдци не съумяха да намерят верния път към вратата на "свраките", срещата завърши без попадения

Шампионът и лидер в класирането на Висшата лига Ливърпул не успя да пречупи Нюкасъл в двубой от 16-ия кръг на шампионата, като двата тима направиха 0:0 на “Сейнт Джеймсис Парк“. След последния си двубой за календарната 2020-а, тимът на Юрген Клоп събра 33 точки и води с три на втория Манчестър Юнайтед. Нюкасъл е с 19 точки и измести Кристъл Палас от 14-ото място.

Първото полувреме премина на високи обороти, като и двата тима имаха своите шансове, но гостите имаха по-чисти положения да открият резултата.

В 12-ата Калъм Уилсън имаше възможност да порази вратата на мърсисайдци, но Фабиньо блокира удара му.

В края на първата част Ливърпул имаше надмощие на терена, но първо Мохамед Салах направи пропуск в 35-ата, а в добавеното време опасен удар с глава на Фирмино беше отразен от Дарлоу.

След почивката отново вратарят и отбраната на  „свраките“ имаха повече работа.

В 66-ата Фирмино изведе отлично Салах, който от чиста позиция прати покрай десния страничен стълб.

Шанс за Нюкасъл се откри в 78-ата, но след удар на Кларк с глава вратарят Алисон изби в корнер.

Динамиката се запази до последния съдийски сигнал, но така и не паднаха голове на “Сейнт Джеймсис Парк“.