Локо Сф поведе, но претърпя загуба на “Надежда” от Лудогорец
Разградчани изоставаха на почивката, но в крайна сметка завоюваха трите точки.

След като преди няколко дни разпиля Спартак Търнава с 4:0 в първи мач от груповата фаза на Лигата на конференциите, българският шампион Лудогорец продължи с доброто си представяне и на домашната сцена.

“Орлите” спечелиха визитата си на Локомотив София на “Надежда” с 3:1 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига.

Домакините имаха аванс в резултата на полувремето, но през втората част разградчани вдигнаха оборотите и грабнаха победата.

В 12-ата минута играчите на “червено-черните” се разписаха, когато Диого Тейшейра се възползва по най-добрия начин от грешка в защита на Ноа Сонко Сундберг.

Отговорът на Лудогорец дойде в 59-ата минута. Тогава Руан Секо отбеляза след асистенция на Кайо Видал.

В 67-ата минута Клод Гонсалвеш оформи обрата за отбора, воден от Ивайло Петев, а в 76-ата минута интригата окончателно свърши след гол на Кайо Видал.

С този успех Лудогорец се изчаква до 5-ото място с 16 точки, докато Локомотив София е на 11-ата позиция с 9 пункта.

В следващия кръг от шампионата “орлите” ще играят срещу Локомотив Пловдив, докато “железничарите” ще се изправят срещу ЦСКА.

Локомотив София – Лудогорец (1:3)

1:0 Диого Тейшейра (12′)

1:1 Руан Секо (59′)

1:2 Клод Гонзалвеш (67′)

1:3 Кайо Видал (76′)

Ето и стартовите състави на двата тима:

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 9. Калоян Кръстев, 98. Стив Траоре

Старши треньор: Данило Дончич

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 37. Бернард Текпетей, 82. Иван Йорданов, 99. Руан Секо