Локо София дръпна с шест точки пред Спортист (Своге)
Столичните "железничари" изпуснаха победата в Пазарджик

Запътилият се към Efbet Лига Локомотив (София) увеличи преднината си пред третия в класирането на втория ешелон – Спортист (Своге), на шест точки, след като записа равенство – 1:1, при гостуването на Хебър.

Тимът на Иван Колев може да съжалява за изпуснатата победа, тъй като допусна домакините да изравнят пет минути преди края.

Светослав Диков даде аванс на Локомотив в 14-ата минута, но Тодор Чаворски възстанови паритета с глава в заключителните акорди на двубоя.

Четири кръга преди края на Втора лига вече осигурилият си промоция Пирин е начело с 62 точки, следван от Локомотив – с 53, и Спортист – с 47.

В четвъртък Локо е домакин на Янтра (Габрово), а Спортист приема Лудогорец II.

ХЕБЪР – ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1 (0:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Светослав Диков (14), 1:1 Тодор Чаворски (85)

Хебър: Любенов, Дичев, Ташолов, Тонев, Гочев, Каракашев, Илиев, Чаворски, Търтов, Хамдиев, Ж. Петков.

Локомотив: Витков, Ферари, М. Петков, Орачев, Иванов, Семерджиев, Николов, Милошев, Матеус, Диков, Александров.