Локо София и ЦСКА 1948 II не успяха да доиграят контролата си
Бурята и лошите метеорологични условия прекъснаха двубоя в 48-ата минута

Приятелската среща между отборите на Локомотив София и дубъла на ЦСКА 1948 бе прекъсната в началото на втората част. Срещата в квартал “Надежда” не успя да се доиграе заради бурята и лошите метеорологични условия в столицата и бе прекъсната в 48-ата минута.

“Железничарите” имаха аванс от един гол след първите 45 минути резултатът. Единственото попадение вкара Бени Нкола в 19-ата минута, като той кара проби в тима от столицата.

Домакините имаха шанс да открият резултата в 15-ата минута, когато Владислав Узунов бе оставен непокрит, но не успя да насочи добре топката от чиста позиция.

Локо София поведе в 19-ата минута с попадение на Бени Нкола. Нападателят отбеляза с глава, като засече добро центриране на Мики Орачев – 1:0.

В 28-ата минута Даниел Лолала пропусна да удвои аванса на “железничарите”, като отправи силен удар, но топката премина покрай вратата. В 41-ата минута Венцислав Иванов от гостите предизвика спасяване на стража на Локо София, след което последва неточен шут на Васил Шопов. В последната минута на полувремето Цветомир Цанев от ЦСКА 1948 отправи удар в страничната греда.

Треньорът на гостите Мирослав Миндев заложи на изцяло с нов състав за второто полувреме. Още в началните минути на второто полувреме “червените” имаха отличен шанс да отбележат, но техният състезател не успя да вкара сам срещу вратаря на “железничарите”.

Три минути след началото на втората част двубоят беше прекъснат заради лошите метеорологични условия и проливния дъжд, който заваля, като мачът не бе подновен.

Тимът на ЦСКА 1948 II е запланувал още 6 контроли до края на лятната подготовка – срещу Марица (Пловдив), Беласица, Арда, Септември (Симитли), Спортист (Своге) и един измежду Струмска слава и Марек (Дупница).

Тимът на Локо София ще премери сили с Царско село, Левски, Ботев (Враца) и Левски (Лом), преди да се изправи срещу Берое в Стара Загора в първия кръг на новия сезон.

Стартови състави на двата отбора:

Локо (София): 20. Александър Любенов, 30. Стойчо Атанасов, 3. Марио Петков, 89. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 27. Владислав Узунов, 22. Владимир Семерджиев, 7. Александър Александров, 11. Даниел Лолала, 18. Бени Нкола.

ЦСКА 1948 II: 67. Християн Христов, 45. Мариян Димитров, 51. Мерт Селимехмед, 42. Борислав Вакадинов, 25. Сашо Александров, 71. Александър Георгиев, 29. Емануил Личев, 59. Хари Денков, 64. Васил Шопов, 47. Цветомир Цанев, 58. Венцислав Иванов.