Локо София разби Добруджа и диша във врата на лидера Пирин
Столичните "железничари" продължават битката за завръщане в елита

Локомотив София разгроми Добруджа с 4:1 в двубой от от 23-ия кръг на Втора лига. Столичните “железничари” не оставиха никакви шансове на своя опонент и постигнаха категоричен успех на стадион “Надежда”, като по този начин се доближиха само на точка до лидера Пирин.

Двубоят стартира много добре за гостите от Добрич, които откриха резултата в 9-ата минута с попадение на Пушкаров. Локо София обаче бързо изравни със страхотно изпълнение на Мики Орачев в 17-ата минута.

В 28-ата минута Матеус Роча даде аванс на домакините, а в 33-ата Светослав Диков вкара трето попадение за Локо София.

През второто полувреме темпото на игра спадна, като домакините вкараха четвъртия си гол чак в 89-ата минута, когато точен бе Томислав Павлов.

С този си успех Локомотив София събра 45 точки в своя актив и изостава само с една от лидера във Втора лига Пирин, който е с 46 пункта.

В следващия кръг възпитаниците на Иван Колев гостуват на Литекс като срещата е на 19-ти март.