Локо ще гостува в Даниловград в Лига Европа

Съперник на Локомотив Пловдив в първия предварителен кръг на Лига Европа ще бъде черногорският Искра Даниловград, който надигра андорския Санта Колома след изпълнение на дузпи.

Редовните 90 минути и последвалите две продължения завършиха без гол, независимо че футболистите на Искра доминираха и създадоха немалко опасни положения пред вратата на домакините.

Санта Колома игра цялото второ полувреме и продълженията в намален състав, след като Жорди Алаес бе изгонен с директен червен картон за груб фаул в 40-ата минута.

При изпълнението на дузпите вратарят на Искра Сърджан Блажич спаси удара на Хамза.

Боришич също за черногорците, но Педро Сантос не можа да уцели вратата с удара си от бялата точка и в крайна сметка тимът от Даниловград триумфира с 4:3.

Двубоят Искра – Локомотив ще се състои на 27 август пред празни трибуни. Победителят в дуела се излъчва в една среща.