Локомотив Пловдив и Арда разочароваха феновете с нулево реми
Локомотив Пловдив пропусна да увеличи аванса си на върха в класирането

Отборите на Локомотив Пловдив и Арда завършиха наравно 0:0 в последния двубой от 9-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на “Лаута” не предложи много интересни ситуации, като равенството бе закономерно.

Двата тима изиграха доста слабо първо полувреме, в което липсваха положенията за гол. В 10-ата минута Лукас Салинас комбинира с Георги Минчев в наказателното поле, като нападателят стреля над вратата на Иван Караджов.

В 28-ата минута Парвиз Умарбаев шутира от фаул, но ударът му бе доста неточен. В 34-ата минута Арда застраши вратата на съперника след изпълнение на корнер. Спас Делев центрира и Милен Стоев стреля с глава, но неточно.

През второто полувреме продукцията на “Лаута” продължи да бъде слаба. Арда имаше превес в средата на полувремето и изпълни доста корнери, но не успя да засраши вратата на Мартин Луков. Националният вратар обаче спаси своя тим в 75-ата минута, когато отрази удар на Матеус Леони от непосредствена близост.

В 85-ата минута Иван Караджов се намеси чудесно при удар на Анте Аралица и резултатът остане непроменен. В добавеното време “черно-белите” пропуснаха златен шанс да стигнат до победата чрез резервата Кенан Муслимович.

Така Локомотив Пловдив събра 19 точки в актива си и има две повече от Лудогорец, докато Арда зае 5-ото място с актив от 13 пункта.

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 9. Бирсент Карагерен, 7. Момчил Цветанов, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев

Арда: 12. Иван караджов, 4. Милен Стоев, 24. Ребин Сулака, 5. Петко Ганев, 25. Матеус Леони, 8. Милен Желев, 80. Лъчезар Котев, 27. Емил Мартинов, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев Съдия: Никола Попов