Локомотив Пловдив с обрат над Марица в последната си контрола
Мартин Паскалев и каращият проби Пердиньо се разписаха за "смърфовете"

Локомотив Пловдив победи Марица с 2:1 в контролна среща на “Лаута”. “Черно-белите” направиха пълен обрат, след като Веселин Марчев откри резултата в средата на първото полувреме, но с голове на Мартин Паскалев и Педриньо елитният тим стигна до успеха в последната си проверка преди подновяването на efbet Лига.

Локо Пловдив започна по-добре срещата и имаше ситуации да открие чрез Митко Илиев и Ерик Сорга. В средата на полувремето Марица се активизира, като Марчев отбеляза за 0:1 в 24-ата минута.

Малко преди да измине половин час игра Димитър Пиргов се намеси добре при шут на Петър Атанасов. В следващите минути Денислав Александров, Димитър Илиев и Йосип Томашевич направиха пропуски.

В 38-мата минута Локомотив закономерно изравни. Мартин Паскалев бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара с глава за 1:1.

След почивката двубоят на “Лаута” бе равностоен. “Черно-белите” стигнаха до победата с късен гол в 88-ата минута на Педриньо, който засече центриране на Ивайло Димитров.