Лудогорец е на финал за Купата след невероятна драма срещу Черно море
Разрадчани се наложиха над "моряците" с дузпи!

Родният хегемон Лудогорец се класира за финал в турнира Sesame Купа на България.

Това се случи, след като възпитаниците на Ивайло Петев надделяха над Черно море след изпълнения на дузпи.

Първият мач между двата тима, който се проведе във Варна, завърши с успех за “орлите” с 2:1, но в Разград “моряците” излязоха като крайни победители със същия резултат и така се стигна до удари от бялата точка, в които футболистите на Лудогорец показаха характер и вече гледат към финала, който е срещу ЦСКА 1948.

Иначе в срещата на “Хювефарма Арена” гостите откриха първи чрез Васил Панайотов, който се разписа с глава в 55-ата минута. Това се случи след центриране от фланга на Мазир Сула, а до голяма степен вина за гола носи и централният бранител на Лудогорец Игор Пластун, който при подаването опита да изчисти с глава, но вместо това продължи кълбото назад за Панайотов, който от близко разстояние не сгреши.

Радостта на играчите на Черно море обаче не продължи дълго, тъй като в 58-ата минута разградчани се върнаха в мача. Кирил Десподов центрира добре в наказателното поле на гостите, а там най-съобразителен се оказа бързоногият нападател Спас Делев, който бе точен с глава.

В последната минута от добавеното продължение на второто полувреме топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, стигна се до сериозно разбъркване, а при него Матеус Машадо се възползва и хвърли в шок феновете на домакините, отбелязвайки във вратата на Симон Слуга.

По този начин общият резултат бе изравнен – 3:3, а така се стигна и до продължения, в които нов гол не падна и победителят от сблъсъка между двата тима трябваше да се реши след изпълнения на дузпи.