Лудогорец елиминира Левски за Купата, Кордоба пропусна дузпа в края
"Орлите" за първи път в историята си елиминират Левски в турнира за Купата

Лудогорец победи Левски с 2:1 на на “Хювефарма Арена” в двубой от 1/8-финалите на SESAME Купа на България. “Орлите” стигнаха до успеха след обрат, като и трите попадения паднаха през второто полувреме. Точни за домакините бяха Игор Тиаго и Бернард Текпетей, докато за Левски се разписа Уелтон.

Така Левски сдаде трофея за Купата. През миналия сезон тимът на Станимир Стоилов спечели турнира след успех срещу ЦСКА на финала, а в полуфиналите елиминира Лудогорец. “Орлите” взеха реванш за това поражение и са сред фаворитите за спечелването на Купата на България този сезон.

През първите 45 минути зрителите на стадиона и пред телевизионния екран не видяха много ситуации пред двете врати. В 21-вата минута вратарят на домакините Симон Слуга спаси шут на Уелтон. В 39-ата минута Текпетей тества Пламен Андреев със силен шут от далечна дистанция, но младият вратар на Левски се справи. В края на полувремето капитанът на “зелените” Антон Недялков се намеси решаващо пред вратата на своя тим, изпреварвайки Роналдо, който бе готов да открие резултата.

Второто полувреме предложи много повече емоции на “Хювефарма Арена”. Левски откри резултата в 61-вата минута. Цунами отправи центриране в пеналта на домакините и Уелтон засече от 2-3 метра, като вратарят Слуга не успя да реагира – 0:1.

Лудогорец отговори много бързо. В 69-ата минута резервата Игор Тиаго възстанови равенството с първото си докосване до топката. Той се възползва от подаване на Пьотровски и прати топката в мрежата за 1:1.

В 77-ата минута Симон Слуга отрази опасен шут на Уелтон. Две минути след това Лудогорец поведе в резултата чрез Текпетей. Ганайският футболист отправи мощен удар от 20-на метра и не остави шансове на Пламен Андреев – 2:1.

В 88-ата минута главният съдия Георги Давидов отсъди дузпа за Левски. Той разгледа ситуация в пеналта на “орлите”, при която топката се докосна до ръката на Вердон след удар на Цунами. Хосе Кордоба стреля от бялата точка, но ударът му прелетя над напречната греда. Така бранителят изпусна възможността да вкара мача в продължения.

В добавеното време Патрик Габриел-Галчев стреля неточно с глава от добра позиция, като това бе последната добра възможност за “сините” да изравнят.

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонсалвеш, 20. Нонато, 24. Оливие Вердон, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 73. Рик Джонатан, 10. Матиас Тисера

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков