Кирил Десподов - щастливия жокер в състава на Анте Шимунджа

С късен гол на появилия се като резерва Кирил Десподов Лудогорец стигна до трудна победа с 2:1 при гостуването на Славия и се класира за 1/8-финалите в турнира SESAME Купа на България.

Разградчани откриха резултата още в 10-ата минута след попадение на Матиас Тисера, но малко след подновяването на играта опитният Галин Иванов възстанови равенството.

Така се стигна до 83-минута, когато Десподов, заменил четвърт час преди това Бърнард Текпетей, засече находчиво центриране на Рик Джоната и оформи крайното 1:2 на стадион “Александър Шаламанов” в столицата.

Малко преди изтичането на редовните 90 минути резервният вратар на Белите – Георги Петков, получи червен картон заради израазено бурно недоволство от съдийско отсъждане.

За тима на Анте Шимунджа предстоят две срещи с Левски, като първият (в Разград) е на 1 декември за първенство. Три дни по-късно двата отбара ще се срещнат и в мач от 1/8-финалите от турнира за SESAME Купа на България.

Славия пък ще се изправи срещу Ботев (Пловдив) за Купата, като мачът в столичния квартал “Овча Купел” е на 3 декември.

Славия – Лудогорец 1:2 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Матиас Тисера (10), 1:1 Галин Иванов (49), 1:2 Кирил Десподов (83)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов (капитан), 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (65′ – 17. Ерол Дост), 11. Кристиан Добрев (70′ – 19. Мартин Сораков), 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев

резерви: 1. Георги Петков, 77. Георги Вълчев, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 55. Константин Чешмеджиев, 19. Мартин Сораков, 88. Тони Тасев

старши треньор: Златомир Загорчич

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо (67′ – 16. Аслак Фон Витри), 6. Якуб Пьотровски, 10. Матиас Тисера (90′ – 8. Клод Гонзалвеш), 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 32. Игор Пластун, 33. Бернард Текпетей (67′ – 11. Кирил Десподов), 73. Рик Джонатан, 95. Каули Оливейра

резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонзалвеш, 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато

старши треньор: Анте Шимунджа

съдия: Драгомир Драганов

Жълти картони: Емил Виячки (Слав); Игор Тиаго, Анте Шимунджа (Луд)