Лудогорец надделя над Левски и направи голяма крачка към титлата
Разградчани сломиха "сините" в голово шоу в предпоследен мач от шампионата.

Българският шампион Лудогорец записа изключително важна победа по пътя към целта си – титлата в efbet Лига.

“Орлите” се наложиха над Левски с 3:2 в интригуващ двубой, който се проведе на стадион “Хювефарма Арена” в Разград.

Любопитно е, че за въпросния мач старши треньорът на “сините” Елин Топузаков заложи на състав, в който шанс получиха много млади футболисти, сред които Асен Митков, Марин Петков и Патрик-Габриел Галчев.

Топчо направи и интересни смени в лицето на талантливите Дейвид Михалев и Кристиян Йовов.

Лудогорец излезе напред в резултата в 23-ата минута, когато Кирил Десподов отбеляза дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Келиан ван дер Каап.

В 33-ата минута Илиян Стефанов възстанови равенството на таблото след прекрасна асистенция от страна на Патрик-Габриел Галчев.

Точно след час игра Левски стигна и до пълния обрат в срещата чрез попадение на Филип Кръстев.

Якуб Пьотровски обаче бе точен за 2:2 с глава от ъглов удар в 66-ата минута, а 6 минути по-късно Игор Тиаго също с глава се разписа, за да донесе успеха за разградчани.

Така “орлите” грабнаха трите точки и вече са лидери в таблицата с 82 точки, след като ЦСКА направи равен по-рано 1:1 с ЦСКА 1948. Левски пък остава на 4-ото място с 61 точки.

Лудогорец – Левски (3:2)

1:0 Кирил Десподов (дузпа) (23′)

1:1 Илиян Стефанов (33′)

1:2 Филип Кръстев (60′)

2:2 Якуб Пьотровски (66′)

3:2 Игор Тиаго (72′)

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 22. Франко Русо, 5. Георги Терзиев, 32. Игор Пластун, 16. Аслак Фон Витри – 8. Клод Гонсалвеш, 20. Нонато – 11. Кирил Десподов (К), 88. Тодор Неделев, 77. Кайо Видал – 9. Игор Тиаго

Старши треньор: Ивайло Петев

Левски: 1. Пламен Андреев (К) – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сонко Сундберг – 22. Патрик-Габриел Галчев, 20. Асен Чандъров, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков – 30. Филип Кръстев – 11. Джавад Ел Джемили, 14. Илиян Стефанов