Лудогорец напомни за себе си с класическа победа над Славия

Лудогорец записа първа победа за новия сезон, след като победи Славия с 3:0 в мач от втория кръг на efbet Лига. Попаденията за “зелените” отбелязаха Сисиньо, Мавис Чибота и Козмин Моци. Дебют за домакините направи новото попълнение Инхинио Марин, който направи силен мач.

Лудогорец притисна своя съперник от самото начало на мача. В 3-ата минута “орлите” пропуснаха добър шанс за попадение, след като дебютантът Инхинио Марин стреля с глава над вратата. 60 секунди по-късно “зелените” пропуснаха нов шанс за гол, след като този път Мавис Чибота отправи удар с глава, но топката мина встрани от целта.

В 20-ата минута Лудогорец пропусна нов шанс за откриване на резултата. Бранителят Антон Недялков проби по левия фланг и центрира към Марин, който с левия крак шутира неточно. Малко след половин час игра пък Сисиньо опропасти добра възможност за попадение.

В края на първото полувреме Лудогорец най-после стигна до попадение. Каули Оливейра отправи опасен удар, който бе отразен от Антонис Стергиакес. Топката отиде точно на крака на Сисиньо, който с удар от воле я прати в мрежата на “белите” – 1:0. При този резултат завърши и първата част на срещата на “Хювефарма Арена”.

През второто полувреме Лудогорец продължи да доминира. “Зелените” обаче вкараха второ попадение чак в 73-ата минута, когато Мавис Чибота се разписа от пряк свободен удар.

В 78-ата минута бе отсъдена дузпа за Лудогорец. Емил Виячки наруши правилата срещу Инхинио Марин и главният съдия Драгомир Драганов отсъди наказателен удар за :”зелените”. Капитанът на Лудогорец Козмин Моци не остави шансове на Стеригакис за 3:0, с което бе оформен крайният резултат.

Испанският нападател Инхинио Марин можеше да ознаменува силния си мач за Лудогорец с попадение две минути по-късно, но пропусна да отбележи. Недялков направи отлично центриране към Марин, чийто удар с глава бе неточен.

В следващия си мач в сряда отборът на Лудогорец гостува на Будучност на старта на Шампионска лига.