11-кратният български шампион Лудогорец ще се изправи срещу белгийския Андерлехт в междинния кръг (плейофи) на Лигата на конференциите, в който ще участват 16 отбора от 14 държави.
Тимът от Брюксел е най-успешният клуб в Белгия с 34 шампионски титли и 9 национални купи. Освен това Андерлехт е двукратен носител на КНК, УЕФА и Суперкупата на Европа.
В момента обаче се намира доста далеч от най-добрите си дни – заема 11-о място във временното класиране на белгийското първенство, инкасирайки 8 загуби в първите 16 кръга
Жребият, който бе изтеглен с помощта на бившата звезда на Ливърпул и чешкия национален тим – Владимир Шмисер, в швейцарския град Нион, отреди следните дуели:
Карабах (Азербайджан) – Гент (Белгия)
Трабзонспор (Турция) – Базел (Швейцария)
Лацио (Италия) – ЧФР Клуж (Румъния)
Бодьо/Глимт (Норвегия) – Лех (Познан)
Брага (Португалия) – Фиорентина (Италия)
АЕК Ларнака (Кипър) – Днипро-1 (Украйна)
Шериф (Тираспол) – Партизан (Белград)
Лудогорец – Андерлехт (Белгия)
Първите мачове ще се играят на 16 февруари, а срещите-реванш – на 23 февруари.
Финалът в Лигата на конференциите пък ще се проведе на 7 юни в чешката столица Прага.
Фиорентина може да привлече футболист на Ювентус
Левски посяга към титлата в дома на шампиона Лудогорец
Лудогорец без право на грешка срещу Локомотив Пловдив 