Лудогорец с драматична победа над грузинския шампион
Антон Недялков се превърна в герой за "зелените" с попадение в края на мача.

Българският шампион Лудогорец се наложи драматично с 2:1 над Динамо Тбилиси в четвъртата си контролна среща по време на зимния подготвителен лагер в турския курорт Белек.

До този момент “орлите” записаха загуба с 1:2 от германския Хановер, след това завършиха наравно 1:1 с полския Заглембе Любин, а преди няколко дни победиха с 3:2 сръбския Цървена звезда.

Първото попадение в спаринга между Лудогорец и шампиона на Грузия дойде в 14-ата минута, когато Матиас Тисера откри за разградчани от дузпа.

Имран Омар възстанови равенството в 76-ата минута, но Антон Недялков с гол с глава донесе победата на Лудогорец в 88-ата минута.

Следващата контрола на Лудогорец е на 31-ви януари срещу Шахтьор Донецк.

Лудогорец – Динамо Тбилиси 2:1

1:0 Матиас Тисера (14′) (дузпа)

1:1 Имран Омар (76′)

2:1 Антон Недялков (88′)

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 5 Георги Терзиев, 32 Игор Пластун, 22 Франко Русо, 14 Дени Групер, 23 Мануел Шоу, 6 Якуб Пьотровски, 20 Нонато, 10 Матиас Тисера, 90 Спас Делев, 17 Жоржиньо

Динамо Тбилиси: 30 Куталадзе, 2 Мали, 4 Хвадагиани, 5 Меквабишвили, 7 Шкиртладзе, 13 Табидзе, 22 Гонсалвеш, 16 Осикмашвили, 18 Осеи, 23 Киркитадзе, 24 Кобури