Лудогорец се препъна срещу ЦСКА 1948 в Бистрица (ВИДЕО)
"Червените" си отмъстиха на разградчани за мача за Купата преди дни.

Българският шампион Лудогорец направи грешна стъпка по пътя към защитата на титлата си.

Възпитаниците на Ивайло Петев завършиха наравно 2:2 с ЦСКА 1948 на стадион “Витоша” в Бистрица в сблъсък от 33-ия кръг на efbet Лига.

В 46-ата минута гостите излязоха напред в резултата чрез бързоногият нападател Спас Делев, който се разписа след асистенция на дефанзивния полузащитник Мануел Шоу.

Футболистите на ЦСКА 1948 се върнаха в срещата в 58-ата минута. Тогава офанзивният халф Педриньо се оказа на отлична позиция в наказателното поле на “орлите” и реализира.

Лудогорец обаче все пак стигна до нов аванс в резултата в 62-ата минута, когато фланговият играч Кирил Десподов добре бе изведен в предни позиции от автора на първия гол – Спас Делев, и с хубав удар прокара топката между краката на Даниел Наумов.

В 86-ата минута домакините стигнаха до равенството след майсторски изстрел от въздуха на звездата Ивайло Чочев, който наниза ново попадение на сметката си през този сезон в efbet Лига и е убедителен водач след голмайсторите.

Във временното класиране Лудогорец е на второто място със 79 точки и изостава на точка от лидера ЦСКА.

Снимка: starphoto.bg

ЦСКА 1948 – Лудогорец (2:2)

0:1 Спас Делев (46′)

1:1 Педриньо (58′)

1:2 Кирил Десподов (62′)

2:2 Ивайло Чочев (86′)

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 87 Симеон Петров, 14 Елитон, 16 Сидклей, 18 Ивайло Чочев, 22 Реян Даскалов, 8 Педриньо, 10 Георги Русев, 39 Парвиз Умарбаев, 9 Александър Колев

Старши треньор: Атанас Рибарски

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 8 Клод Гонсалвеш, 9 Игор Тиаго, 11 Кирил Десподов, 16 Аслак Фон Витри, 23 Мануел Шоу, 24 Оливие Вердон, 32 Игор Пластун, 37 Бърнард Текпетей, 77 Кайо Видал, 90 Спас Делев