Лудогорец срази Спортист с 3:1 за Купата в дебюта на Дамбраускас
"Орлите" се класираха на 1/8-финалите на Купата на България

Лудогорец записа успех с 3:1 срещу Спортист Своге на “Хюфеварма Арена” в 1/16-финален двубой от Купата на България. “Орлите” гостуваха на собствения си стадион и нямаха проблеми срещу втородивизионния съперник при официалния дебют на Валдас Дамбраускас начело на тима. С две попадения се отличи Бернард Текпетей, а един гол добави Клаудиу Кешеру.

В началото на мача Лудогорец имаше инициативата, както и се очакваше, а техният съперник бе прибран дълбоко в своята половина. “Орлите” имаха трудности да създадат чисти положения, но в 17-ата минута поведоха в резултата. Каули пусна пас в наказателното поле, който бе избит от защитник на Спортист Своге, но топката падна на волето на Бернард Текпетей, който не остави шансове на Стефано Кунчев – 0:1.

В 36-ата минута Владислав Ценов можеше да накаже грешка в защитата на Лудогорец, но ударът му мина високо над вратата на Ренан. Малко след това Лудогорец имаше страхотна възможност да вкара второ попадение. Символичните гости получиха пряк свободен удар на отлична позиция, а ударът на Клаудиу Кешеру срещна напречната греда.

В края на полувремето Текпетей можеше да отбележи втория си гол но ударът му бе спасен от Стефано Кунчев. В добавеното време “зелените” имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Кешеру, но не получиха такава.

В началото на второто полувреме Спортист Своге шокира шампионите и изравни резултата. Точен беше Деян Христов, който се разписа с глава след центриране на Айкут Рамадан – 1:1.

В 57-ата минута “орлите” възстановиха аванса си. Бернард Текпетей разигра с Кешеру и с много силен удар отбеляза за втори път в мача – 1:2.

Само три минути по-късно “зелените” реализираха трети гол, с което сложиха точка на спора. Националът на България Кирил Десподов получи подаване отляво, залъга бранител и стреля, но вратарят Стефано Кунчев изби, но топката попадна в Клаудиу Кешеру, който от близка дистанция направи резултата 1:3.

До края на мача ново попадение не падна и “орлите” се поздравиха с успеха, а на 1/8-финалите в турнира ще гостуват на Царско село в началото на месец март.

Лудогорец: 33. Ренан, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 32. Жозуе Са, 12. Анисе, 18. Светослав Дяков (К), 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешеру, 37. Бернард Текпетей, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов

Спортист Своге: 1. Стефано Кунчев, 80. Мартин Михайлов, 3. Борислав Христов (К), 4. Иво Харизанов, 92. Галин Ташев , 11. Ваньо Иванов, 19. Ивайло Михайлов, 7. Томи Костадинов, 10. Айкут Рамадан, 8. Владислав Цеков, 18. Деян Христов