Лудогорец вкара два на Етър в проверка преди дуела с ЦСКА
Болярите се отчетоха с няколко пропуска

Шампионът Лудогорец надделя с 2:0 над Етър в контролна среща, играна на базата на разградчани “Гнездо на орли”, но както и в шампионатния мач гостите от Велико Търново пропуснаха няколко изгодни положения за гол.

Точни за домакините бяха  Джордан Икоко в средата на първата част и Бърнард Текпетей пет минути след подновяването на играта.

Гостите от Велико Търново, които трябваше да направят принудителна смяна още в 5-ата минута заради контузия на Венелин Филипов, бяха особени активни в първата четвърт на мача, когато нанесоха няколко точни удари във вратата на Кристиан Кахлина.

След половин час игра Симеон Мечев дори уцели гредата след умело изпълнен пряк свободен удар.

Лудогорец също имаше своите шансове, като в началото на втората част Вандерсон уцели гредата, а малко преди антракта Хосе Кордоба изчисти топката от голлинията след удар на Текпетей.

Това бе последната проверка за Орлите преди очаквания с голям интерес полуфинален дуел в турнира за Купата на България с ЦСКА София.

Състави:

Лудогорец: 1. Кристиан Кахлина – 21. Драгош Григоре, 82. Иван Йорданов, 32. Жосуе Са, 22. Джордан Икоко, 7. Алекс Сантана, 18. Светослав Дяков, 88. Вандерсон, 95. Каули Оливейра, 37. Бърнард Текпетей, 10. Елвис Ману

Етър: ​​1. Христо Иванов – 6. Пламен Крачунов, 81. Венелин Филипов, 84. Здравко Запрянов, 20. Яни Пехливанов, 83. Алдаир Ферейра, 11. Даниел Младенов, 17. Натаниел Белграве, 7. Милчо Ангелов, 16. Симеон Мечев, 3. Хосе Чембърс