Лудогорец започна участието си в групите на ЛК по блестящ начин
"Орлите" се справиха със Спартак Търнава у дома, а всичките голове, които бяха цели четири, паднаха през втората част.

Българският шампион Лудогорец стартира участието си в груповата фаза на третия по сила европейски клубен турнир – Лигата на конференциите, по блестящ начин.

Възпитаниците на Ивайло Петев разбиха словашкия си съперник Спартак Търнава с 4:0 в сблъсък, провел се на препълнения стадион “Хювефарма Арена” в Разград.

Така “орлите” дадоха сериозна заявка за бъдещо излизане от групата и продължаване напред към следващата фаза.

Както е известно, компания на Лудогорец и Спартак Търнава правят още отборите на Фенербахче и Норшеланд.

През първото полувреме голове не паднаха, но още в 46-ата минута домакините излязоха напред в резултата, когато Иван Йорданов с прецизен изстрел от разстояние разпечата вратата на Доминик Такач.

Само 4 минути по-късно преднината на родния хегемон бе удвоена, след като Якуб Пьотровски отбеляза, а асистенцията даде Матиас Тисера.

В 63-ата минута пък Пьотровски вкара второто си попадение в срещата след удар от средна дистанция и оформи класическото 3:0 на таблото.

Разградчани обаче не бяха казали последната си дума и в самия край – 94-ата минута, Руан Секо блесна с нов гол във вратата на словашкия тим.

В следващия кръг от груповата фаза в Лигата на конференциите Лудогорец ще гостува на Норшеланд, а Спартак Търнава ще посрещне Фенербахче. В приложение бет365 можете да получавате известия за голове и резултати в реално време за мачовете от турнира.

Лудогорец – Спартак Търнава (4:0)

1:0 Иван Йорданов (46′)

2:0 Якуб Пьотровски (50′)

3:0 Якуб Пьотровски (63′)

4:0 Руан Секо (90’+4′)

Стартовите състави на двата тима:

Лудогорец: 12. Симон Слуга – 17. Сон, 24.Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 16. Аслак Фон Витри – 6. Якуб Пьотровски, 82. Иван Йорданов, 8. Клод Гонсалвеш – 77. Кайо Видал, 10. Матиас Тисера, 37. Бърнард Текпетей (К)

Резерви: 1. Серджо Падт, 69. Пламен Пепеляшев – 5. Георги Терзиев, 11. Мунир Шуиар, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 64. Доминик Янков, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Треньор:Ивайло Петев

Спартак Търнава: 71. Доминик Такач – 26. Себастиан Коша, 4. Николас Горосито, 24. Кристиан Кощърна – 29. Мартин Микович (К), 80. Адриан Желкович, 18. Мартин Шулек – 25. Филип Байнович – 27. Ян Бернат, 57. Михал Дуриш, 87. Кевин Офори

Резерви: 72. Мартин Вантруба – 3. Андрей Джурич, 5. Миха Компан Брезник, 6. Роман Прохазка, 8. Самуел Щефаник, 11. Филип Азанго, 13. Марек Уйлаки, 17. Якуб Паур, 19. Милан Ристовски, 20. Азиз Осени, 23. Ерик Даниел