"Швейцария е много силен физически тим, това ни попречи да играем нашия футбол", заяви Енрике

В събота вечер отборът на Испания допусна изненадваща загуба от Швейцария с 1:2 у дома в среща от Лига на нациите. Селекционерът на “Ла Роха” Луис Енрике коментира поражението, което ги смъкна на 2-рото място в групата и направи задачата им тежка преди гостуването на Португалия.

„Загубата винаги боли. Швейцария е много силен физически тим, това ни попречи да играем нашия футбол. През първата част на мача не бяхме толкова силни, колкото през втората. Това е най-лошото първо полувреме в кариерата ми като наставник. Аз не помня мач с толкова много технически грешки.

Това поражение не ни задължава с нищо преди Мондиал 2022. Винаги е по-добре да заминеш за Световното след победа, но аз имам пълна вяра в отбора. Ще продължим да работим в същия дух, опитвайки се да ставаме все по-добри във всички аспекти. Харесвам вярата на тима, това им казах на полувремето. Решаващият двубой ще се проведе в Португалия и ние ще се опитаме да запишем победа“, каза Луис Енрике пред „Мундо Депортиво“.