“Лютфи Ахмедов” и “Левски” над всички в Бургас

Борцовите клубове Левски (София) и Лютфи Ахмедов (Разград) грабнаха титлите при момичетата и кадетките на държавния лично-отборен шампионат, който се проведе през уикенда в Бургас.

Преди седмица Левски извоюва отборната титла и при кадетите в класическия стил на държавното отборно първенство в зала „Васил Левски“ в Сливен. Домакините пък триумфираха при свободняците.

Момичетата на Левски показаха завидна класа и успяха да спечелят златни медали в три категории – Никол Александрова – до 33 кг.; Виктория Бойнова – до 36 кг. и Гергана Стоянова – до 66 кг.

Силното представяне донесе на столичанки общо 90 точки, а с това и отборната титла. Стоянова прикова вниманието върху себе си със зрелищните си предстаяния и заслужено получи приза за Най-технична сътезателка.

На втори място със 68 точки остана клубът по борба „Рилски спортист“, като представителките от Самоков също оставиха отлични впечатления. Изабел Йотова стана шампион в категория до 58 кг., Десислава Иванова заслужи сребърен меда до 54 кг., а Илинка Стефанова стигна до бронз в 46-килограмовата дивизия.

Ботев-93 (Враца) остана трети, но пък отнесе към северозападния град две титли. Никол Крумова прегази конкуренцията в категорията до 50 кг. и неслучайно стана и  най-резултатна състезателка в турнира. Натали Тошковска пък бе над всички при 62-килограмовите.

Разградският клуб „Лютфи Ахмедов“ обра овациите при кадетките, грабвайки отборната титла със 122 точки.

Момичетата от Лудогорието доминираха в зала “Бойчо Брънзов”, успяха да спечелят два златни, един сребърен и два бронзови медала. Назлъ Салимова се окичи със златото при 40-килограмовите, а другата титла бе спечелена от Фатме Шабан.

На второ място се нареди местният клуб по борба Бургас, който съумя да събере общо 110 точки. Димитрия Димитрова (категория до 43 кг) и Християна Димитрова (категория до 65 кг) взеха златни медали.

На трета позиция остана тимът на Плевен, който взе общо 57 точки, след като Красимира Димитрова и Християна Маркова спечелиха сребърните медали съответно при 46 и 53-килограмовите.