"Аспирините" допуснаха поражение пред своите фенове

Тимът на Майнц записа успех с 3:2 като гост на Байер Леверкузен в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. С тази победа Майнц задмина своя съперник в класирането и зае 9-ото място с 29 точки, докато “аспирините” останаха 10-ти с 27 пункта.

Байер Леверкузен имаше чудесен шанс да поведе в резултата в 23-ата минута от дузпа, но Едмон Тапсоба не успя да преодолее стража на Майнц.

Гостите поведоха три минути след това, след като Антони Каси получи пас в наказателното поле и с прецизен удар се разписа за 0:1.

Байер Леверкузен натисна съперника и бързо изравни. В 32-ата минута Надием Амири се възползва от грешка на защитник на Майнц и вкара за 1:1.

В добавеното време на първото полувреме Леандро Барейро засече центриране с глава и отново даде аванс на гостите.

В 58-ата минута Патрик Шик вкара изравнителен гол за Леверкузен, като даде надежди на феновете за обрат и три точки. Байер обаче остана с празни ръце от този двубой.

Гостите получиха дузпа в 82-рата минута, след като Амин Адли извърши нарушение и бе изгонен. Маркус Ингвартсен не сбърка от бялата точка и донесе важни три точки на своя тим – 2:3.