Мъката продължава – не успяхме да победим и Гибралтар
И промененият състав на Георги Иванов демонстрира смущаваща липса на класа

България остана без победа и след третия си мач в Лигата на нациите, като представителният ни тим този път не успя да се справи с аутсайдера Гибралтар.

Силите на нашите стигнаха само за скучно равенство – 1:1, при визитата на “Виктория Стейдиъм” в мач, в който за пореден път се убедихме, че класата на футболистите ни e смущаващо ниска.

Временният селекционер на България Георги Иванов направи осем промени в сравнение със състава, който преди броени дни инкасира болезнена загуба с 2:5 от Грузия в Разград.

За първи път сред стартовите единайсет пък попаднаха десният бранител Виктор Попов, халфовете Андриан Краев и Илиян Стефанов.

Светослав Вуцов се завърна на вратата, след дълго отсъствие в центъра на отбраната се появи Божидар Чорбаджийски, а халфовата линия беше съставена изцяло от футболисти на Левски – редом до Краев и Стефанов започнаха Георги Миланов, Филип Кръстев. В атака стартираха Мартин Минчев и Георги Минчев.

В 15-ата минута капитанът Георги Миланов пласира удобно центриране, а ударът с глава на Мартин Минчев беше париран от вратаря на домакините Дейл Колинг.

Минута след това при ново центриране Петко Христов сякаш беше задържан в наказателното поле, но въпреки апелите на българските футболисти съдийски сигнал от финландеца Петри Вилианен не последва.

Най-интересните минути през първото полувреме настъпиха в самия му край.

Най-напред Попов “забрави” да покрие капитана на домакините Рой Чиполина, който по чудо не откри резултата с глава.

Веднага след това България излезе напред, след като Миланов центрира прецизно, защитникът Скот Вайзман не направи достатъчно, за да попречи на напористия Георги Минчев, който с глава реализира първия си гол с националната фланелка – 0:1.

За съжаление безидейното представяне на нашите продължи и след почивката, а най-кошмарният момент дойде четвърт час след началото на второто полувреме.

При изпълнение на пряк свободен удар Краев си послужи с ръка, а реферът Вилианен се убеди в това след справка с момитора и отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Лиъм Уокър.

Малко по-късно на терена на мястото на Мартин Минчев и Стефанов се появиха Кирил Десподов и Тодор Неделев, но и тяхната поява не донесе желаната игрова промяна.

Минута преди последния съдийски сигнал влезлият малко преди края Атанас Илиев изведе Георги Минчев сам срещу Колинг, но авторът на единствения гол за България пропусна да порази целта.

Гибралтар: 23. Дейл Колинг – 22. Граме Тория,  14. Рой Чиполина (капитан), 6. Скот Вайзман, 15. Бернардо Лопес, 12. Джайс Оливеро – 19. Хулиан Валарино, 5. Луи Ансли, 20. Итън Брито – 7. Лий Кашаро, 10. Лиъм Уокър

България: 1. Светослав Вуцов, 5. Виктор Попов, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Петко Христов, 12. Едисон Йорданов, 20. Андриан Краев, 6. Филип Кръстев, 22. Илиян Стефанов, 17. Георги Миланов (капитан), 19. Мартин Минчев, 10. Георги Минчев