Малмьо грабна първа точка в ШЛ след равен у дома срещу Зенит
Ярослав Ракитски донесе точката на руския гранд от дузпа в самия край на мача.

Отборът на Малмьо спечели първа точка в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като завърши наравно 1:1 със Зенит у дома в двубой от група „Н“ на надпреварата.

Руснаците стигнаха до изключително важното изравнително попадение в самия край на двубоя, чрез което те си гарантираха третата позиция в класирането и ще продължат в Лига Европа през пролетта.

Сьорен Риекс бе точен за Малмьо в 28-ата минута след асистенция на Велико Бирманчевич.

В 52-ата минута гостите получиха правото да изпълняват 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Артьом Дзюба, който обаче пропусна, стреляйки в центъра на вратата.

4 минути преди края на мача Зенит остана с човек по-малко, след като Дмитри Чистяков беше изгонен за втори жълт картон.

В 92-ата минута Ерик Ларсон фаулира Артьом Дзюба в наказателното поле и така руснаците получиха нова дузпа. Този път с изпълнението се нагърби Ярослав Ракитски, който реализира, оформяйки равенството на таблото – 1:1.