Ман Сити не срещна никакви трудности срещу Борнемут на “Етихад”
Шампионите разбиха "черешките" с 4:0!

След като в миналия кръг Манчестър Сити надделя с 2:0 при визитата си на Уест Хем, днес “гражданите” се наложиха с категоричното 4:0 у дома над Борнемут в двубой от 2-ия кръг на Висшата лига.

Още през първото полувреме футболистите на Хосеп Гуардиола реализираха 3 попадения и до голяма степен отказаха съперника си от всякакви амбиции за нещо повече от загуба в мача.

В 19-ата минута Илкай Гюндоган даде аванс в резултата на Манчестър Сити след хубав изстрел по диагонала, като асистенция даде Ерлинг Холанд.

Преднината на шампионите бе удвоена в 31-ата минута чрез Кевин Де Бройне, а 6 минути по-късно резултатът стана класически в полза на “гражданите” след гол на Фил Фоудън.

В 79-ата минута Джеферсон Лерма от състава на Борнемут си отбеляза автогол и така крайният резултат в мача бе – 4:0, в полза на Манчестър Сити.