Гражданите регистрираха пети пореден пълен успех в Премиър Лийг

Манчестър Сити записа пета поредна победа – 4:0 срещу Кристъл Палас, и се изкачи на втора позиция във временното класиране на Висшата лига.

Гражданите вече имат в актива си 35 точки, две по-малко от лидера Манчестър Юнайтед, който днес завърши 0:0 при гостуването на шампиона Ливърпул. Лестър е трети с 35, а тимът на Юрген Клоп остана четвърти с 34.

С две попадения – по едно във всяко от полувремената, се отличи Джон Стоунс, а между неговия дубъл се разписа и Илкай Гюндоган. От редиците на лондончани пък липсваше звездата на тима Вилфрид Заха.

В средата на първата част Стоунс откри с глава след центриране на Кевин де Бройне. Единайсет минути след подновяването на играта Гюндоган дублира аванса на тима, предвождан от Пеп Гурадиола, с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Стоунс бе точен за втори път в 68-ата минута от близко разстояние, след като вратарят на Палас Висенте Гуаита беше отразил остър удар с глава.

Toчка в спора сложи Рахийм Стърлинг, който бе точен в края на двубоя.