Ман Сити се справи с Фулъм на “Етихад” и е напред за ФА Къп
Възпитаниците на Пеп Гуардиола не срещнаха особени трудности срещу "Котиджърс".

Първият във Висшата лига Манчестър Сити надделя убедително над водача в Чемпиъншип Фулъм с 4:1 на “Етихад” в двубой от четвъртия кръг на ФА Къп.

Гостите поведоха, но „гражданите“ обърнаха бързо резултата с попадения на Илкай Гюндоган, Джон Стоунс и на два пъти Рияд Марез.

Изненадващо гостите излязоха напред в резултата още в 4-ата минута, когато Фабио Карвальо бе точен след асистенция на Хари Уилсън.

Няколко секунди по-късно обаче  “гражданите” върнаха равенството на таблото с попадение Илкай Гюндоган, а в 13-ата минута Джон Стоунс с глава оформи пълния обрат за Манчестър Сити.

Домакините до голяма степен сложиха точка на спора в 53-ата минута, когато Рияд Марез прати топката в мрежата на “Котиджърс” от дузпа.

Четири минути след това алжирският офанзивен футболист отбеляза и второто си попадение в срещата, което се оказа и финално, за да бъде оформен крайния резултат – 4:1.