Ман Сити триумфира със Суперкупата след успех с дузпи над Севиля
Отборът на Хосеп Гуардиола е новият супершампион на Европа!

Носителят на Шампионската лига – Манчестър Сити, и победителят в Лига Европа – Севиля, се изправиха в сблъсък помежду си за Суперкупата на Европа.

В редовното време на срещата, състояла се на стадион “Йоргос Караискакис” в Пирея, победител не бе излъчен след 1:1.

Испанците поведоха в резултата в 25-ата минута, когато Юсеф Ен-Несири разпечата вратата на Едерсон с удар с глава.

“Гражданите” обаче върнаха равенството на таблото в 63-ата минута, след като Коул Памлмър се разписа след асистенция на Родри.

Така Манчестър Сити и Севиля трябваше да излъчат победител в двубоя след изпълнения на дузпи.

В тях като крайни победители се оказаха възпитаниците на Хосеп Гуардиола, след като Гудел от състава на Севиля пропусна от бялата точка.

Всички, които застанаха зад 11-метровия наказателен удар – бяха точни. Пропускът на Неманя Гудел обаче бе единствен и дойде в последния възможен момент, а именно последната дузпа – 10-а, като това се оказа решаващо за крайния изход на срещата.

Манчестър Сити – Севиля (1:1)

0:1 Юсеф Ен-Несири (25′)

1:1 Коул Палмър (63′)

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уокър, Мануел Аканджи, Йошко Гвардиол, Нейтън Аке, Матео Ковачич, Родри, Коул Палмър, Фил Фодън, Джак Грийлиш, Ерлинг Халанд

Резерви: Щефан Ортега, Скот Карсън, Рубен Диаш, Калвин Филипс, Джон Стоунс, Аймерик Лапорт, Хулиан Алварес, Серхио Гомес, Максимо Пероне, Боб, 82. Рико Люис, Джеймс МакАтий

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Севиля: Ясин Буну, Хесус Навас, Лоик Баде, Неманя Гудел, Маркос Акуня, Жоан Жордан, Иван Ракитич, Лукас Окампос, Оливер Торес, Ерик Ламела, Юсеф Ен-Несири

Резерви: Марко Дмитрович, Федерико Гатони, Адриа Педроса, Сусо, Рафа Мир, Текатито Корона, Джибрил Соу, Папу Гомес, Кике Салас, Ману Буено