Ман Сити започна успешно новия сезон след шоу на Холанд
"Гражданите" дадоха сериозна заявка за първото място и през настоящата кампания.

Тимът на Манчестър Сити започна защитата на титлата си от миналия сезон по отличен начин!

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола се наложиха над коравия състав на Уест Хем на “Лондон Стейдиъм” с 0:2 в двубой от 1-ия кръг на откриващата се кампания във Висшата лига.

Първото попадение за Манчестър Сити дойде в 36-ата минута, когато Илкай Гюндоган пусна извеждащо подаване в наказателното поле към Ерлинг Холанд, който бе фаулиран от стража на “чуковете”, а главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби именно норвежкият национал, който с хладнокръвно изпълнение бе точен.

В 65-ата минута Кевин Де Бройне пусна страхотно извеждащо подаване за Ерлинг Холанд, а новата звезда на “гражданите” с прецизен диагонален изстрел оформи крайното – 2:0.

Съставът на Манчестър Сити ще се изправи срещу Борнемут в следващия кръг, докато “чуковете” ще премерят сили с Нотингам Форест.