Ман Юнайтед най-после победи у дома – с дузпа и помощ от ВАР
Бездарният рефер Дейвид Куут с нови "прояви"

Манчестър Юнайтед записа първа домакинска победа през този сезон, след като се надделя с 1:0 над Уест Бромич Албиън в двубой от 9-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион “Олд Трафорд”.

Автор на единственото попадение в срещата стана Бруно Фернандеш единайсет минути след почивката, превръщайки в гол дузпата, която трябваше да бъде преизпълнена, защото първоначалния изстрел бе спасен от вратаря Сам Джонстън, напуснал голлинията преди съдийския сигнал.

Придобилият печална известност в Англия рефер Дейвид Куут пък отново се прочу. Той се сдоби със скандална популярност по време на мърсисайдското дерби между Евертън и Ливърпул миналия месец.

Малко преди дузпата за Червените дяволи, Куут бе отсъдил 11-метров наказателен удар за Албиън, но реши да го отмени, след като от ВАР стаята го посъветваха да преразгледа нарушение на Фернандеш срещу Конър Галахър.