Ман Юнайтед с лежерна победа в Брайтън

Манчестър Юнайтед надигра без особени затруднения Брайтън с 3:0 при визитата на южния бряг и си осигури място в четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата.

Малко преди края на първото полувреме Скот МакТомини даде аванс на Червените дяволи, разписвайки се с глава след безупречното центриране на Хуан Мата.

Чайките някакси удържаха минималното изоставане около половин час след подновяването на играта, но в крайна сметка две зрелищни попадения в рамките на няколко минути осигуриха комфортната победа за тима на Оле Гунар Солскяер.

Хуан Мата дублира аванса след елегантен финт и шут от десетина метра, последвали пас на Дони ван де Беек, а статистиците на Острова побързаха да обявят, че това бе гол номер 50 на испанския халф с екипа на Юнайтед. Пол Погба пък фиксира крайния резултат след брилянтно изпълнен пряк свободен удар.

В другия късен мач Евертън разгроми Уест Хям с 4:1 след хеттрик на Доминик Калвърт-Люин и също намери място сред четвъртфиналистите.