Ман Юнайтед сломи ПСЖ с късен гол на Рашфорд
Червените дяволи с важна победа на "Парк де Пренс"

С късно попадение на Маркъс Рашфорд Манчестър Юнайтед надигра френския първенец Пари Сен Жермен с 2:1 в среща от Група H в Шампионската лига, започнала под проливния дъжд, изсипал се над “Парк де Пренс”.

Червените дяволи, от чиито редици отсъстваха новото попълнение Едисон Кавани, Мейсън Грийнууд и капитана Хари Магуайър, излязоха напред в резултата в средата на първото полувреме, когато Бруно Фернандеш – сложил ленатата в този мач, превърна в гол дузпата, отсъдена за нарушение на Данило срещу Антони Марсиал.

Финалистът от миналия сезон възстанови статуквото десет минути след почивката, когато Марсиал си вкара автогол, но настойчивият тим от “Олд Трафорд” имаше последната дума.

Три минути преди изтичането на редовното време намиращият се с гръб към вратата Рашфорд получи топката от Пол Погба, последва елегантно обръщане и остър шут от границата на наказателното поле, който се оказа неразрешим ребус за стража на ПСЖ Кейлор Навас.

В другата среща от групата РБ Лайпциг победи турския Башакшехир с 2:0 след две попадения на испанския бранител Анхелино и оглави класирането.