Червените дяволи вече са втори в класирането

Маркъс Рашорд се разписа в третата минута от добавеното време, за да осигури на Манчестър Юнайтед ценната домакинска победа с 1:0 над храбро отбранявалия се Уулвърхямптън.

Минималният успех в стил “Фърги-тайм-уин” изведе Червените дяволи на втората позиция във временното класиране с 30 точки, две зад временния водач Ливърпул.

Уулвс останаха 12-и с 21 точки.

Оле Гунар Солскяер направи шест промени в тима на Юнайтед в сравнение с равенството с Лестър. Аарън Уан-Бисака, Алекс Телес, Пол Погба, Неманя Матич, Мейсън Грийудд и Единсон Кавани започнаха като титуляри.

Уулвс изглеждаше по-настъпателен преди почивката, но картината на терена се промени след почивката. Така или иначе изгледаше, че нулевото равенство ще се запази преди Рашфорд да реализира първото си попадение на “Олд Трафорд” след 845-минутна голова суша.

В 93-ата минута Бруно Фернандеш прати дълго подаване за Маркъс Рашфорд, който овладя топката, предпочете да действа солово, вместо да подава към Единсон Кавани, и успя да си осигури пространство за стрелба.

Последва коварен удар към близкия ъгъл с левия крак, а след лек рикошет, топката влетя в мрежата – 1:0!