Манчестър Сити подобри рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига
"Гражданите" вече имат 26 поредни мача без поражение в турнира

Манчестър Сити разгроми Спарта Прага с 5:0 на „Етихад“ в мач от третия кръг на основната фаза на Шампионската лига, като това е втора победа на тима на Пеп Гуардиола в новия формат на турнира. С този успех „гражданите“ поставиха нов рекорд за най-дълга серия без загуба в историята на Шампионската лига, достигайки 26 поредни мача без поражение.

Сити задмина предишния рекорд, който принадлежеше на Манчестър Юнайтед под ръководството на сър Алекс Фъргюсън. „Червените дяволи“ записаха 25 поредни срещи без загуба в турнира между септември 2007 и май 2009 година.

Важно е да се отбележи, че въпреки че Реал Мадрид елиминира Манчестър Сити на четвъртфиналите през миналия сезон след дузпи, този мач се брои за част от серията на „гражданите“, тъй като регламентът отчита само резултатите в редовното време на срещите.