Манчестър Сити затвори домашния сезон по шампионски с пет гола
"Гражданите" оставиха Евертън извън зона "Европа" в последния мач на Агуеро на "Етихад"

Шампионът на Анлия Манчестър Сити разби с 5:0 у дома Евертън в последния кръг от първенството.

Срещата беше много специална за нападателя Серхио Агуеро, който изигра последният си мач на “Етихад”.

Кевин Де Бройне изведе Сити напред още в 11-та минута след хубаво подаване на Рияд Марез, а три по-късно асистира на Габриел Жезус, който направи 2:0. В края на първото полувреме “карамелите” имаха отличен шанс да се върнат в мача, но Гилфи Сигурдсон пропусна дузпа.

След почивката Фоудън направи 3:0, след като в 53-та минута отправи страхотен удар след пас на Стърлинг. Малко след час игра от пейката влезе и Серхио Агуеро, като само шест минути му бяха нужни, за да се отчете с гола за 4:0.

След още пет минути Агуеро се разписа за втори път, след като засече центриране на Фернандиньо с глава. Така Манчестър Сити завършва сезона с актив от 86 точки и остави Манчестър Юнайтед на 12 точки разлика зад себе си. Евертън пък ще завърши сезона 10-ти с актив от 59 точки и извън Европа.