Манчестър Юнайтед разби Нотингам и докосва финала в Купата на Лигата
"Червените дяволи" си гарантираха място на "Уембли" още в първия мач с Нотингам

Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Нотингам в първия 1/2-финален двубой между двата тима в Купата на Лигата. Нидерландският нападател Вут Вегхорстс вкара дебютното си попадение за “червените дяволи”, а по един гол добавиха Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш.

Ман Юнайтед поведе в резултата още в 6-ата минута след страхотна индивидуална акция на Рашфорд. Английският национал продължи да показва страхотна игра и даде аванс на “червените дяволи” – 0:1.

В края на първото полувреме Вут Вегхорстс засече отбита от вратаря топка и вкара за 0:2, с което предреши крайния изход на мача.

“Червените дяволи” бяха по-добри и след почивката. В края на мача Бруно Фернандеш оформи крайния резултат 0:3, като резервата Еланга се отчете с асистенция.

Така Ман Юнайтед се върна на победния път след загубата от Арсенал с 2:3 на “Емиратс” в неделя.

Реваншът между Манчестър Юнайтед и Нотингам е на 1 февруари на “Олд Трафорд”.