Резервата Маркъс Рашфорд с дубъл

Колебливо представящият се Манчестър Юнайтед премина през доста трудности, но намери пътя към победа с 3:2 при гостуването на кипърския Омония (Никозия) в Група Е на Лига Европа.

Домакините откриха след гол на иранеца Карим Ансарифард в 34-ата минута, а Червените дяволи изравниха чрез появилият се в игра след почивката Маркус Рашфорд осем минути след подновяването на играта.

Антони Марсиал даде аванс на гостите малко по-късно, а в 84-ата минута Рашфорд направи резултата 1:3, като автор на асистенцията беше Кристиано Роналдо, който този път започна като титуляр.

Омония реагира моментално и със страхотен гол на бранителя Николас Панайоту съкрати дефицита, но за нещо повече сили не останаха.

Юнайтед е на втора позиция във временното класиране с 6 точки, три по-малко от лидера Реал Сосиедад, който днес се поздрави с успех с 2:0 при визитата на Шериф (Тираспол).

Омония остана закотвен на дъното без точков актив, а молдовският шампион е трети с 3 точки.