Марица би с гол в края Беласица
С тази победа „синьо-жълтите“ се доближиха на 3 точки от третото място, като заемат 6-а позиция с актив от 47 точки.

В първи двубой от програмата на 31-ия кръг във Втора лига се изправиха Марица (Пловдив) и Беласица (Петрич). Срещата бе спечелена от домакините с гол в края с 1:0.

След по-добра игра през цялата втора част Марица успя да спечели дузпа в 94-ата минута, след като топката се удари в ръката на футболиста на гостите Валентин Костов, който пък получи втори жълт картон и съответно бе изгонен. Изпълнител на 11 метровия удар бе Радослав Апостолов, който би силно в дясно.

Първоначално Кирил Георгиев успя да спаси удара, но топката се удари в гредата и премина голлинията. Така „пиратите“ записаха пета поредна победа като домакин.

С тази победа „синьо-жълтите“ се доближиха на 3 точки от третото място, като заемат 6-а позиция с актив от 47 точки. „Комитите“ са 9-и с 41 точки преди изиграването на останалите мачове от кръга.